אם זהות בעד קפיטליזם, למה היא בעד שיטת השוברים בחינוך ולא שהכל יהיה פרטי, ללא שובר? - Zehut Explained Q&A
+1 הצבעה
על ידי (660 נקודות)
שיטת השוברים עדיפה בעיני על פני מה שנהוג כיום, אך האם לא עדיף יותר שכל אחד ישלם באופן פרטי לבית הספר שיבחר, בלי מימון (סוציאליסטי) של המדינה? (כמובן שהמיסים ירדו בהתאם)

תשובה 1

0 הצבעות
על ידי (5.4k נקודות)

זהות מאמינה בקפיטליזם כאמצעי לשגשוג אזרחי המדינה. לא כמטרה בפני עצמה.

זהות מאמינה שלמדינה כן יש אחריות כלפי אזרחיה - והדרך הטובה ביותר לדאוג לאזרחים היא לאפשר תחרות ושוק חופשי, ולהוציא את אלמנט הכפיה מחיי האזרחים עד כמה שניתן.

"אני לא רוצה שפרוטות יחלחלו אליי מהעשירים", אומר פייגלין. "אני רוצה שתהיה תחרות חופשית שתוריד את המחירים ואז כולנו נתעשר. אני מאמין בקפיטליזם, אך הוא לא יעבוד אם הוא לא תחום בתרבות של חסד". (מקור: https://theliberal.co.il/?p=12732)

בתחום הרווחה, זהות מאמינה שעל המדינה לדאוג לאזרחים החלשים. אך הדרך לעשות זאת היא לייעל את הביטוח הלאומי ולהוציא את האלמנטים הביטוחיים שלו לשוק החופשי והיעיל יותר, כך המדינה תוכל להתמקד אך ורק ברווחה לנזקקים וחלשים שזקוקים באמת לתמיכה.
(ניתן לקרוא על כך עוד במצע: 
https://zehut.org.il/pdf/matza_zehut_kriha.pdf עמוד 55 ואילך)

גם בתחום החינוך, עדיין יש מקום לאפשר חינוך ציבורי, יש מקום לאפשר חינוך טוב למי שידו אינה משגת. יש עדיין צורך במשרד החינוך ובלימודי 
ליבה במקצועות ההכרחיים של עברית, חשבון ואנגלית.
בסופו של דבר, מערכת חינוך טובה הוא אינטרס של כלל הציבור - אך הדרך היעילה ביותר להשיג את זה היא לאפשר תחרות בבחירת בתי הספר, המורים, והתכנים.
(עוד על שיטת השוברים במצע - https://zehut.org.il/pdf/matza_zehut_kriha.pdf עמוד 43 והלאה)

ברוכים הבאים!

כאן תוכלו לשאול שאלות לגבי המצע של זהות, ותוכלו לקבל תשובות.

(האתר הינו יוזמה פרטית, התשובות נכתבות על ידי מתנדבים ואינן מייצגות תשובה רשמית של מפלגת זהות)

לשאלות \ בקשות - צרו קשר כאן
...