מי מבטיח לנו שאנשי השמאל בזהות לא יתפצלו ויביאו עלינו עוד הסכם אוסלו? - Zehut Explained Q&A
0 הצבעות
על ידי

תשובה 1

+1 הצבעה
על ידי (5.4k נקודות)
 
התשובה הטובה ביותר

בבחירות לכנסת ה- 21, אחד מתנאי הסף של מפלגת זהות לכניסה לקואליציה היה שמירה בלתי מתפשרת על ארץ ישראל. שלא יפונה אף גרגר.

כל מועמדי זהות לכנסת ה- 21 התחייבו להיותר נאמנים למצע. ובכלל, מתוך שמונה המועמדים הראשונים רובם ככולם אנשי ימין מאז ומעולם (חוץ מרונית דרור- מועמדת מס' 3 שהצהירה כי בעבר הייתה שייכת ל-"מחנה השלום" ומאז התפכחה כמו רבים וטובים שנמצאים כיום בימין הישראלי)

להלן ציטוטים של מועמדי זהות לכנסת ה- 21:

מועמד מספר 8 אלברט לוי – "אני רוצה ליישם את הריבונות הישראלית בכל יהודה ושומרון, הפיתרון של שתי מדינות זו אשליה טוטלית. אנחנו בעד מדינה אחת (יהודית) ברורה לחלוטין ולעשות את זה (לעודד הגירה ערבית) בצורה הומניטרית, הדרגתית, תוך שמירה על זכויות אדם".

מועמד מספר 7 ד"ר רפאל מינס – "נשב אך ורק בממשלה שתתחייב שלא לפנות יישובים, לא לשחרר מחבלים ולא לנהל משא ומתן על ירושלים".

מועמד מספר 6 שי מלכה: "זהות נשארה נאמנה לרעיון של מדינה אחת לעם אחד, בשום פנים ואופן לא אפשרנו לרעיון של חלוקת הארץ ולרעיון שתי המדינות להיכנס לאידיאולוגיה שלנו ולמצע שלנו. ברעיונות העיוועיים של אוסלו אין תועלת או הגיון מבחינה ביטחונית. הרעיון הנפסד של חלוקת הארץ רק מוביל להיעדר ביטחון וחוסר ביטחון".

מקום 5 עו"ד ליבי מולד: "מבית ומבחוץ הפיתרון הוא אחד: אינטרס עצמי רציונלי. מבית המימוש הוא ליברליזם קלאסי ומבחוץ המימוש הוא זיהוי האויב והכרעתו"... "...השמועות (שאני שמאלנית) כ"כ מצחיקות, אני תמיד אמרתי ואומרת את זה גם עכשיו, הכי שמאל שהצבעתי עבורו אי פעם היה הליכוד".

מקום 4 ד"ר רונית דרור: "כן, הייתי שייכת למחנה שנקרא 'מחנה השלום', שלא הצליח להביא שלום. ההבנה היא שצריך לקרות כאן משהו אחר. לכן אימצתי כמו כל חברי זהות את המצע המדיני במטרה הכי חד משמעית וברורה לבשר לכל אומות העולם – אנחנו כאן, ישראל זה הבית שלנו וכאן אנחנו נישאר, על כל חלקי הארץ הזאת".

מקום 3 הכלכלן גלעד אלפר: "'אף שעל' (אסור למסור אדמה לערבים), ולא מסיבות דתיות, אני לא אדם דתי, אלא מסיבות ביטחוניות לחלוטין, אני לא רואה שום טעם בפשרה טריטוריאלית עם אויב שהוא ברברי. אני חושב שהדבר האחרון שהעולם צריך זה עוד מדינת טרור אסלאמית, בטח שאנחנו לא צריכים אחת כזאת כאן על ידינו".

מקום 2 הרב חיים אמסלם: "... אנחנו לא אוהבים להשתמש במונח 'סיפוח' בנוגע ליהודה ושומרון, כי מבחינתנו כל א"י היא שלנו".

מקום 1 יו"ר מפלגת זהות משה פייגלין: "לא היה בית מעצר בארץ שלא ישבתי בו כחלק מהמאבק למען שלמות א"י. מישהו באמת חושב שאני אוותר על גרגר אחד מאדמת א"י?!".

מקור: https://www.facebook.com/ZehutExplained/videos/2315410542007236/?v=2315410542007236

ברוכים הבאים!

כאן תוכלו לשאול שאלות לגבי המצע של זהות, ותוכלו לקבל תשובות.

(האתר הינו יוזמה פרטית, התשובות נכתבות על ידי מתנדבים ואינן מייצגות תשובה רשמית של מפלגת זהות)

לשאלות \ בקשות - צרו קשר כאן
...