איך תורידו את מחירי הדיור? - Zehut Explained Q&A
+2 הצבעות
על ידי (5.4k נקודות)

תשובה 1

+2 הצבעות
על ידי (5.4k נקודות)
נבחר על ידי
 
התשובה הטובה ביותר

'זהות' תפרק את מנהל מקרקעי ישראל ותעביר את הקרקעות הפנויות שבידו לשליטת האזרחים. צעד זה יאפשר לסחור בקרקעות בשוק החופשי ויגדיל משמעותית את היצע הקרקעות לבנייה.

ייעוד קרקע והגבלות על בנייה ייקבעו בידי הקהילה המקומית. המדינה והרשויות המקומיות לא יוכלו לקבוע את השימוש שייעשה בקרקע פרטית ואת ההגבלות שיחולו על בנייה. קהילת בעלי הקרקעות באזור מסוים תקבע אם להגביל את ייעוד הקרקעות בו לתעשייה, מסחר, מגורים, חקלאות וכדומה. הקהילה היא גם זו שתחליט על הטלת מגבלות על בנייה, כמו הגבלה על גובה בניין מרבי. בכך תתאפשר הגמישות הדרושה לפיתוח הבנייה בקהילות בהתאמה לביקוש ולצרכים של הקהילה.

תהליכי קבלת אישור לבנייה יקוצרו ויפושטו משמעותית ומגבלות רגולטוריות רבות יבוטלו או יעברו לרמה מקומית יותר. גופים רגולטוריים יבוטלו או יצומצמו בהתאם.

עם החלת ריבונות ביהודה ושומרון תבוטל הקפאת הבנייה ולמעשה יבוטלו כל ההגבלות והסמכויות הייחודיות ליהודה ולשומרון. בכך תתאפשר בנייה חופשית גם בלב הארץ.

מקור: https://mitlabtim.zehut2019.org.il/%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%A9%D7%95%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%9D/#

על ידי
איך בתאוריה תמנע הקמת גורד שחקים בסמוך לשדה תעופה? מה המנגנון שימנע בניה לא מסודרת שתוביל לגודש בשכונות מסוימות/חוסר בגני ילדים וכו?
על ידי
באיזה אופן זהות תפרק את המינהל? לשליטת מי יעבירו את הקרקעות?
על ידי (5.4k נקודות)
המטרה היא להעביר את הקרקעות לאזרחים. שהציבור הרחב יוכל לרכוש קרקע. (ושחרור של רוב הקרקעות תרגום להוזלה משמעותית של המחיר). אין במצע פירוט מדוקדק לאופן הביצוע המתוכנן.

ניתן לראות דיון של גלעד אלפר בנושא:
 

וניתן לראות כתבה מכלכליסט למתווה אפשרי (שמתייחס להבטחה של כחלון לפרק את רשות מקרקעי ישראל):
https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3655182,00.html
ברוכים הבאים!

כאן תוכלו לשאול שאלות לגבי המצע של זהות, ותוכלו לקבל תשובות.

(האתר הינו יוזמה פרטית, התשובות נכתבות על ידי מתנדבים ואינן מייצגות תשובה רשמית של מפלגת זהות)

לשאלות \ בקשות - צרו קשר כאן
...